ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 23 maja 2021

1. Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie (por. Ga 5,22-23), z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

2. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach z racji ukrytego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych.

3. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszy Świętej o godz. 19. 00 w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie. Mszę zakończy szczególne błogosławieństwo dla matek.

4. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. 1 czerwca o godz. 18. 00 młodzież naszej parafii, która podjęła trud przygotowań przystąpi do sakramentu bierzmowania. W Boże Ciało 3 czerwca na Mszy Świętej o godz. 11.30 dzieci klas czwartych będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich w środę 2 maja o godz. 17.30.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i uroczystości komunijne. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 23 – 30.05.2021 roku

Niedziela Zesławnia Ducha Świętego 23 maja

9.00 + Ryszarda i Wandę Wójcickich, Andrzeja i Urszulę Chruślińskich

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 24 maja NMP Matki Kościoła

19. 00 + Stanisława, Stanisławę. Jadziunię, Jerzego i Tadeusza Markuszewskich, cr. Markuszewskich i Tomaszewskich, Leona Duch

Wtorek 25 maja

8. 00 +

Środa 26 maja św. Filipa Nereusza Dzień Matki

19. 00 Z okazji Dnia Matki o zdrowie dla Jadwigi Ochockiej

+ Helenę Sitkiewicz i Jana Ochockiego w r. śm.

Czwartek 27 maja Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

8. 00

Piątek 28 maja

19. 00 + Kazimierza, Andrzeja, Marię i Antoniego Kopciów, cr. Kopciów, Franciszka, Zofię, Stanisława i Janinę Lędzionów, cr. Lędzionów

Sobota 29 maja św. Urszuli Ledóchowskiej

8. 00 +

19. 00 + Gabriela, Julię, Czesława i Leokadię Boguszów i zmarłych z rodziny

Niedziela Przenajświętszej Trójcy 30 maja

9.00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

11. 30 W intencjach Parafian.