DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 czerwca 2021

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem.

2. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Módlmy się za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

3. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

4. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy o godz. 19. 00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami. Spowiedź od 18. 00

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i za ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Franciszkowa.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 20 – 27. 06. 2021 roku.

Dwunasta Niedziela Zwykła 20 czerwca

9.00 Z okazji Dnia Ojca za + Jana Ochockiego i Kazimierza Sitkiewicza

11. 30 W intencjach Parafian.

środa 23 czerwca

19. 00 + Henryka Kurana – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 24 czerwca

19. 00 + Jana, Mariannę, Romana i Józefa Anczewskich

Piątek 25 czerwca

19. 00 + Zofię Janczak z rodzicami

Sobota 26 czerwca

19. 00 + Władysława, Serafinę, Stefanię i Stanisława Osiaków, Władysławę, Stanisława i Franciszka Ciołków

Dwunasta Niedziela Zwykła 27 czerwca

9.00 + Władysława i Helenę Piekarskich

11. 30 W intencjach Parafian