TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 czerwca 2021

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

2. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp. Andrzeju i Wojciechu i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi (od godz. 18. 00) i Komunii Świętej wynagradzającej. Msza Święta o godz.19. 00.

4. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia. Po Mszy udam się do chorych.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8. W dniu 3 czerwca  odszedł do Pana + Roman Majewski. Msze Święte od uczestników pogrzebu będą odprawione: 29. 06. 2021r. o godz. 19. 00; 10. 07. 2021r. o godz. 8. 00; 1. 08. 2021r. o godz. 9.00; 17. 08. 2021r. o godz. 19. 00; 4. 09. 2021r. o godz. 8. 00; 2. 10. 2021r. o godz. 19. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 27.06. – 4.07.2021 roku

Trzynasta Niedziela Zwykła 27 czerwca

9.00 + Władysława i Helenę Piekarskich

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 28  czerwca

19. 00 + Józefa Dobromysłowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 29 czerwca św. Ap. Piotra i Pawła

19. 00 + Romana Majewskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 30 czerwca

19. 00 + Józefa Dobromysłowskiego – intencja od sąsiadów Kopczewskich

Czwartek 1 lipca

8. 00 +

Piątek 2 lipca

19. 00 + Józefa Dobromysłowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 3 lipca

8. 00 W intencjach chorych

19. 00 + Adama Stanisława Sadowskiego

Czternasta Niedziela Zwykła 4 lipca

9.00 zbiorowa

– O łaskę zdrowia dla Marii i Andrzeja Walo.

+ Zbigniewa Kowalskiego, Janinę Sadowską, wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących
+ Władysława Kwiatkowskiego
+ Stanisława i Franciszka Matusiaków
+ Grzegorza Jarkiewicza
+ Marka i Tadeusza Skowrońskich i zmarłych z rodziny, Stanisławę i Bolesława Kuziemskich z dziećmi i zmarłych z rodziny
+ Krzysztofa Dudzińskiego
+ Monikę Sałacińską – intencja od koleżanek i kolegów z pracy
+ Ewę Gieryk – intencja od uczestników pogrzebu
+ Andrzeja i Zdzisława Radoskich, Bolesława i Genowefę Osik
+ Mieczysława Ziąbskiego – intencja od córki z mężem i rodziną
+ Jerzego Grzegorza Zdziebłowskiego – intencja od Stowarzyszenia „Nieść ulgę w cierpieniu im. Św. O. Pio i Matki Teresy”
+ Jana Tadeusza Sankowskiego

11. 30 W intencjach Parafian.