PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021

1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez Ukraińców na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

3. Wszystkim korzystającym z wypoczynku wakacyjnego, solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

4. Już dziś zachęcamy do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak w sierpniu. Szczegółowe informacje o pielgrzymce pojawią się niebawem.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 11 – 18.07.2021 roku.

Piętnasta Niedziela Zwykła 11 lipca

9.00 + Ryszarda Smolińskiego w 7r. śm. Kazimierza Gołębiowskiego w 9r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 12 lipca św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu

19. 00 + Dziękczynna za otrzymane łaski.

Wtorek 13 lipca święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt

8. 00 +

Środa 14 lipca

19. 00 + Jadwigę Marczak, Irenę, Władysławę i Mariana Marczaków, Bronisławę i Hieronima Janiak

Czwartek 15 lipca św. Bonawentura

8. 00 +

Piątek 16 lipca Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel

19. 00 +

Sobota 17 lipca

8. 00 +

19. 00 +

Szesnasta Niedziela Zwykła 18 lipca

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

11. 30 W intencjach Parafian.