SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 lipca 2021

1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

2. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze. Ofiary na pojazdy dla misjonarzy.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

4. Już dziś zachęcamy do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak w sierpniu.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Sylwester Kuciński; Msze Święte od uczestników pogrzebu będą odprawione: 19. 07. 2021r. o godz. 19. 00; 24. 07. 2021r. o godz. 8. 00 i 1. 08. 2021r. o godz. 9.00 ora + Stanisław Kruk; Msze Święte od uczestników pogrzebu: 21. 07. 2021r. o godz. 19. 00 i 1. 08. 2021r. o godz. 9. 00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 18 – 25.07.2021 roku.

Szesnasta Niedziela Zwykła 18 lipca

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 19 lipca

19. 00 + Sylwestra Kucińskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 20 lipca

8. 00 +

Środa 21 lipca

19. 00 + Stanisława Kruka – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 22 lipca św. Maria Magdalena

8. 00 +

Piątek 23 lipca św. Brygida

19. 00 O łaskę zdrowia dla Seniorów i ich rodzin z Stowarzyszenia Seniorów „Wigor” w Jesionce

Sobota 24 lipca św. Kinga

8. 00 +

19. 00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich, Danutę Guzik, Irenę i Franciszka Kalkucińskich

Siedemnasta Niedziela Zwykła 25 lipca (św. Krzysztofa)

9.00 + Aleksandra i Józefę, Krzysztofa, Stanisława, Waldemara Walo, Henryka Leszko, Mariannę i Antoniego Fijałkowskich

11. 30 W intencjach Parafian./+ Zygmunta Jarzyna