DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 sierpnia 2021

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj.

2. . W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Również tego dnia rozpoczniemy Czterdziestogodzinne przygotowania do Odpustu parafialnego: między Mszami wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 15. 00 zapraszam na nasz cmentarz grzebalny gdzie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie odmówimy Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego podążając ulicami Graniczną, Topolową i Sosnową. W poniedziałek zapraszam na godz. 15. 00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00 a po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00 i naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. W Wtorek 17 sierpnia Msza o godz. 9. 00 następnie adoracja do godz. 12.00 i Anioł Pański i od godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do Mszy o godz. 19. 00. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości, Grupy Parafialne, Strażaków i wszystkich chcących się zaangażować na Mszę Główną i godz. 19.00 i procesję eucharystyczną.

3. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

4 Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 8 – 15.08.2021 roku

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 8 sierpnia

9.00 + Władysława Osiaka w 5r. śm. Stanisława Ciołka w 10r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian

Piątek 13 sierpnia

19. 00

Sobota 14 sierpnia św. Maksymilian Maria Kolbe

8. 00 +

19. 00

Wniebowzięcie NMP 15 sierpnia

9.00 + Dawida Gonerę, Janinę, Zenona Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

11. 30 W intencjach Parafian