OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 sierpnia 2021

1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach. Zachęcamy do wspólnego wyruszenia na pielgrzymi szlak na Jasną Górę w sierpniu.

2. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Zachęcam do obchodów odpustowych do Miedniewic.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca.

5. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego. Msza Święta tego dnia o godz. 19.00.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 1 – 8.08.2021 roku

Osiemnasta Niedziela Zwykła 1 sierpnia

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 2 sierpnia

19. 00 +

Wtorek 3 sierpnia

8. 00 +

Środa 4 sierpnia św. Jan Maria Vianney

19. 00 + Jerzego Grzegorza Żdziebłowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 5 sierpnia

8. 00 +

Piątek 6 sierpnia

19. 00

Sobota 7 sierpnia

8. 00 +

19. 00 Dziękczynna od rodziny Marczaków z prośbą o dalszą opiekę MB

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła 8 sierpnia

9.00 + Władysława Osiaka w 5r. śm. Stanisława Ciołka w 10r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian