WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2021

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem.

2. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu. Program obchodów tego wydarzenia podano w gazetce parafialnej.

3. Dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Również tego dnia rozpoczniemy Czterdziestogodzinne przygotowania do Odpustu parafialnego: między Mszami wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O godz. 15. 00 zapraszam na nasz cmentarz grzebalny gdzie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie odmówimy Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego podążając ulicami Graniczną, Topolową i Sosnową. W poniedziałek zapraszam na godz. 15. 00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia a następnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00 a po Mszy Świętej adoracja do godz. 21.00 i naszą modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. W Wtorek 17 sierpnia Msza o godz. 9. 00 następnie adoracja do godz. 12.00 i Anioł Pański i od godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja do Mszy o godz. 19. 00. Zapraszam wszystkich Parafian i Gości, Grupy Parafialne, Strażaków i wszystkich chcących się zaangażować na Mszę Główną i godz. 19.00 i procesję eucharystyczną.

4. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Grzegorz Marat Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o Jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 8 – 15.08.2021 roku

Wniebowzięcie NMP 15 sierpnia

9.00 + Dawida Gonerę, Janinę, Zenona Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 16 sierpnia

19. 00 + Oktawię Eugenię i Edmunda Falkowskich i zmarłych z rodziny, Weronikę Olszańską

Wtorek 17 sierpnia św. Jacka – Odpust

9. 00 + Romana Majewskiego – intencja od uczestników pogrzebu

13. 00 pogrzeb + Grzegorz Marat

19. 00 W intencjach parafian

Środa 18 sierpnia

19. 00 Dziękczynna Joanny w 15 rocznicę urodzin i Jana w 3 rocznicę urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla jubilatów i całej rodziny.

Czwartek 19 sierpnia

8. 00 Dziękczynna za łaski, które rodzina otrzymała z prośbą o dalsze błogosławieństwo i wskazanie drogi.

Piątek 20 sierpnia św. Bernarda

19. 00 Wiernych zmarłych w czyśćcu cierpiących

Sobota 21 sierpnia św. Piusa X

8. 00 +

19. 00

Dwudziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 22 sierpnia

9.00 + Mieczysława Nazaruka, Ewę i Zdzisława Wójcickich

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna Alicji i Oskara w 7 rocznicę ślubu z prośbą o dar potomstwa i wszelkie łaski do realizacji miłości.