DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 października 2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

3. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski. Ksiądz prymas nie tylko przewodził Kościołowi w Polsce w trudnych czasach, lecz także troszczył się o rodaków rozproszonych po całym świecie. Jest założycielem Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

4. Październik to miesiąc różańca. Na różańcu w świątyni modlimy się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18. 30 a we wtorki i w czwartki i soboty po Mszy Świętej porannej. Dziś i w najbliższą niedzielę zapraszam po Mszy Świętej o godz. 9. 00. Zapraszamy dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich ludzi modlitwy czyli wierzących.

5. Dziś po Mszy o godz. 9. 00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pod chórem można zabrać ze sobą formularze wypominków.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze katolickie na 2022 rok.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Maria Janiak i Teresa Paprzycka. Msze Święte od uczestników pogrzebu: +Marię Janiak: 28.10.2021r. g. 8.00; 30.10.2021r. g. 19.00  i +Teresę Paprzycką: 23.10.2021r. g. 19.00; 30.10.2021r. g. 8.00; 3.11.2021r. g. 19.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek….

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

17 – 24. 10. 2021 roku.

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 17 października

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 26 rocznicę ślubu Elżbiety i Tomasza Czarnackich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 18 października św. Łukasza Ew.

19. 00 + Jadwigę i Szczepana Rytel

Wtorek 19 października

8. 00 + Janinę Sadowską w 1r. śm.

Środa 20 października

19. 00 + Zofię Surma – intencja os Ryszarda i Ireny Karczewskich z rodzoną

Czwartek 21 października

8. 00 + Franciszka Matusiaka

Piątek 22 października św. Jana Pawła II

19. 00 + Zbigniewa i Grażynę Ujazdowskich

Sobota 23 października

8. 00 O łaski od Pana Boga dla Sławomira i Joanny Kopeć z rodziną.

19. 00 + Teresę Paprzycką – intencja od uczestników pogrzebu

Trzydziesta Niedziela Zwykła 24 października

9.00 + Tadeusza Zagrobę

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna za otrzymane łaski p. Barbary z prośbą o łaskę zdrowia.