DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 października 2021

1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Dzielmy się miłością”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2. Październik to miesiąc różańca. Na różańcu w świątyni modlimy się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18. 30 a we wtorki i w czwartki i soboty po Mszy Świętej porannej. W najbliższą niedzielę zapraszam po Mszy Świętej o godz. 9. 00. Zapraszamy dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich ludzi modlitwy czyli wierzących.

3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

4. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 9. 00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

6. W piątek 15 października Godzina Święta od godz. 18. 00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, Msza Święta i adoracja do godz. 21.00. Zakończymy odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Pod chórem można zabrać ze sobą formularze wypominków.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

11. W zakrystii są do nabycia kalendarze katolickie na 2022 rok.

12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Maria Janiak i Teresa Paprzycka. Pogrzeby w środę: + Marii Janiak o godz.11.00 i + Teresy Paprzyckiej o godz. 13.00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek….

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

10 – 17. 10. 2021 roku.

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 10 października

9.00 + Wacława, Halinę i Sławomira Kamińskich

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 40 rocznicę ślubu Teresy i Mirosława Walo z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 11 października

19. 00 Dziękczynna w 9 rocznicę urodzin Roksany z prośbą o Boże błogosławieństwo, wstawiennictwo MB i wszystkich świętych i błogosławionych dla jubilatki i rodzniny.

Wtorek 12 października

8. 00 Dziękczynno-błagalna w 45 urodziny Agnieszki

Środa 13 października bł. Honorat Koźmiński

13.00 pogrzeb + Teresy Paprzyckiej

19. 00 + Sylwestra Olędzkiego

Czwartek 14 października

8. 00 O Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jadwigi Kołodziejskiej – intencja imieninowa

Piątek 15 października św. Teresy od Jezusa

19. 00 + Genowefę i Antoniego Domańskich, Danutę Mędygrał

Sobota 16 października św. Jadwigi Śląskiej

8. 00 + Józefa i Stanisławę Opieków, cr. Opieków, Gajaszków i Dobromysłowskich

19. 00 + Wacława Czarnotę

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła 17 października

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 21 rocznicę ślubu Elżbiety i Tomasza Czarnackich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.