DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 października 2021

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Na różańcu w świątyni modlimy się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18. 30 a we wtorki i w czwartki i soboty po Mszy Świętej porannej. W najbliższą niedzielę zapraszam na godz. 11. 30. Zapraszamy dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich ludzi modlitwy czyli wierzących.

3. W poniedziałek po Mszy świętej różaniec za zmarłych poleconych w wypominkach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o 8. 00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski połączony ze zbiórką na rzecz dzieci i młodzieży mniej zamożnej a zdolnej.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

9. Są do nabycia kalendarze katolickie na 2022 rok.

10.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

3 – 10. 10. 2021 roku.

Dwudziesta Siódma Niedziela Zwykła 3 października

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 70 rocznicę urodzin Elżbiety

Poniedziałek 4 października św. Franciszka z Asyżu

19. 00 + Zofię Surma – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 5 października św. Faustyny Kowalskiej

8. 00 W intencjach zmarłych poleconych w wypominkach

Środa 6 października

19. 00 + Antoniego, Stanisławę i cr. Sadowskich, Grzegorza Kapuścińskiego

Czwartek 7 października NMP Różańcowej

8. 00 W intencjach powołań i o uświęcenie kapłanów

Piątek 8 października

19. 00 + Zofię Surma – intencja od Elżbiety Nazaruk

Sobota 9 października

8. 00

19. 00 + Helenę i Edwarda Skolikowskich, Danutę Guzik, Irenę i Franciszka Kalkucińskich

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła 10 października

9.00 + Wacława, Halinę i Sławomira Kamińskich

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 40 rocznicę ślubu Teresy i Mirosława Walo z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.