TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 października 2021

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Dziś do puszek zbieramy na misje.

2. Kończy się październik miesiąc różańca. Na różańcu w świątyni modlimy się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18. 30 a we wtorki i w czwartki i soboty po Mszy Świętej porannej. Dziś i w najbliższą niedzielę zapraszam po Mszy Świętej o godz. 9. 00. Zapraszamy dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich ludzi modlitwy czyli wierzących.

3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki. Przez cały rok w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na sumie będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. 1 listopada Msza Święta w świątyni o godz. 9.00 i na cmentarzu (zależne od pogody) o godz. 11.30 i procesja do czterech stacji. W dzień Zaduszny 2 listopada Msze Święte o godz. 9.00; 11.30 wypominkowa; i o godz. 19.00. Pamiętajmy że dla zmarłych jedynym pomocnym darem jest modlitwa.

4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonki w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze katolickie na 2022 rok.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

24 – 31. 10. 2021 roku.

Trzydziesta Niedziela Zwykła 24 października

9.00 + Tadeusza Zagrobę

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna za otrzymane łaski p. Barbary z prośbą o łaskę zdrowia.

Poniedziałek 25 października

19. 00 + Jadwigę Marczak i zmarłych z rodziny Marczaków

Wtorek 26 października

8. 00 +

Środa 27 października

19. 00 + cr. Rybaczuków, Gawrysiów, Koryckich, Tworkowskich, Władysławę Witkowską

Czwartek 28 października św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

8. 00 + Mariannę Janiak – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 29 października

19. 00 +

Sobota 30 października

8. 00 + Teresę Paprzycką – intencja od uczestników pogrzebu

19. 00 + Mariannę Janiak – intencja od uczestników pogrzebu

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 31 października

9.00 + Stanisławę i Franciszka Kuranów, zmarłych z rodziny Kuranów i Królewskich

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Renaty i Mariusza Ostrowskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.