TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 października 2021

1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.

2. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki. Przez cały rok w każdą pierwszą niedzielę miesiąca na sumie będziemy polecać naszych bliskich zmarłych. 1 listopada Msza Święta w świątyni o godz. 9.00 i na cmentarzu (zależne od pogody) o godz. 11.30 i procesja do czterech stacji. W dzień Zaduszny 2 listopada Msze Święte o godz. 9.00; 11.30 wypominkowa; i o godz. 19.00. Pamiętajmy że dla zmarłych jedynym pomocnym darem jest modlitwa. Do puszek zbieramy ofiary na Seminarium Duchowne w Łowiczu.

4. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.

5. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Wieczorem od godz. 19. 00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla młodzieży i nie tylko.

6. W sobotę wspominany Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy porannej udam się do chorych.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

10. W zakrystii są do nabycia kalendarze katolickie na 2022 rok i świece wigilijne.

11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Edward Głowacki. Msze święte od uczestników pogrzebu: 4. 11. 2021r. godz. 8. 00, 13. 11. 2021r. godz.19.00, 18. 11. 2021r. godz. 8.00, 26. 11. 2021r. godz. 19. 00. Pamiętajmy o nicm w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

31. 10. – 7. 11. 2021 roku.

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła 31 października

9.00 + Stanisławę i Franciszka Kuranów, zmarłych z rodziny Kuranów i Królewskich

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Renaty i Mariusza Ostrowskich z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.

Poniedziałek 1 listopada

9. 00 +  (kościół)

11.30 W intencji zmarłych parafian (cmentarz)

Wtorek 2 listopada

9. 00 + Andrzeja i Piotra, Antoniego i Marię Kopciów

11.30 W intencji Wiernych Zmarłych w Czyśćcu cierpiących ( wypominki )

19. 00 + Dawida Gonerę w 8r. śm., Zenona, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

Środa 3 listopada

19. 00 + Teresę Paprzycką – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 4 listopada

8. 00 + Edwarda Głowackiego – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 5 listopada

19. 00 +

Sobota 6 listopada

8. 00 W intencjach chorych Parafian

19. 00 + Aleksandra Majewskiego

Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła 7 listopada

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 25 rocznicę urodzin Eweliny i 3 rocznicę urodzin Nikodema z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę MB dla Jubilatów i rodziny.