TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 listopada 2021

1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Do puszki można złożyć ofiarę pieniężną, zachęcam do wspierania Kościoła prześladowanego modlitwami.

3. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to trzecia niedziela miesiąca.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

6. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni mieszkańców Jesionki.

7. W zakrystii są do nabycia kalendarze katolickie na 2022 rok i świece wigilijne.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Janusz Gwiaździński – intencje od uczestników pogrzebu: 16. 11. 2021r. godz. 8. 00, 29. 11. 2021r. godz. 19.00, 22. 12. 2021r. godz. 6. 30, 8. 01. 2022r. godz. 19. 00; i Andrzej Zieliński – intencje od uczestników pogrzebu: 5. 12. 2021r. godz. 9.00 i 2. 01. 2022r. godz. 9. 00. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 14 – 21. 11. 2021 roku.

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła 14 listopada

9.00 + Józefa Sobieckiego

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 15 listopada

19. 00 + Marcina Dmochowskiego

Wtorek 16 listopada

8. 00 + Janusza Gwiaździńskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 17 listopada św. Elżbiety Węgierskiej

19. 00 + Andrzeja Łaś

Czwartek 18 listopada bł. Karoliny Kózkówny

8. 00 + Edwarda Głowackiego – intencja od uczestników Pogrzebu

Piątek 19 listopada św. Jozafata bp. m.

19. 00 + Janusza Gwiaździeńskiego – intencja od sąsiadów

Sobota 20 listopada św. Rafała Kalinowskiego

8. 00 +

19. 00 + Andrzeja, Kazimierę i Józefa Trojańczyków

Niedziela Jezusa Chrystusa króla Wszechświata Zwykła 14 listopada

9.00 + Edwarda Więckowskiego, Edwarda Szkupa w 16r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian/ Dziękczynna w 17 rocznicę urodzin Julii