BOŻE NARODZENIE 25 grudnia 2021

Czas Bożego Narodzenia przypomina nam, że na świecie jest miłość, która wszystko znosi, wszystko przetrzyma i nigdy nie ustaje. Jest na wyciągnięcie naszych rąk jako nadzieja każdego z nas i całego świata. Bóg pragnie, abyśmy przyjęli Go do serca, do swojego domu, do swojego życia. Przyjęli i zatroszczyli się o Niego. Dlatego przychodzi na świat jako Dziecię.

Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom, gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

  1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Niechaj radość z narodzenia Pan trwa w naszych sercach jak najdłużej. Niech rozpromienia nasze oblicza w czasie rodzinnych spotkań i daje nam nadzieję na przyszłość.
  2. Jutro w święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia otoczmy modlitwą wszystkie rodziny parafii.
  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt.
  4. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia w piątek zapraszamy o godz. 19. 00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
  5. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.
  7. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, rozpoczniemy 3 stycznia.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 25.12.2021 – 2.01.2022

Narodzenie Pańskie Sobota 25 grudnia

Pasterka W intencjach Parafian

9. 00 + Mariana Sadowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

11. 30 + Józefa Dobromysłowskiego

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 26 grudnia

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Janinę, Leszka i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę, Władysława Gonerę

11. 30 + Helenę i Edwarda Skolikowskich

Poniedziałek 27 grudnia św. Jana Ewangelisty

19. 00 + Władysławę w 18r. śm. Stanisława i Franciszka Ciołków

Wtorek 28 grudnia św. Młodzianków m.

8. 00 + Mariana Sadowskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Środa 29 grudnia

19. 00 Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Jakuba z prośbą o łaski od Pana Boga  i opiekę MB, Wszystkich Świętych i Błogosławionych dla Jubilata i jego rodziny.

Czwartek 30 grudnia

8. 00 + Edwarda Głowackiego

Piątek 31 grudnia

19. 00 Dziękczynna

Nowy Rok Sobota 1 stycznia 2022roku

9. 00 + Mieczysława Nazaruka

11. 30 + W intencjach Parafian

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2 Stycznia

9.00 Zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian.