TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 12 grudnia 2021

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

2. Jutro wspominać będziemy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Msza Święta roratna w naszej świątyni codziennie o 6. 30 Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

5. W czwartek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Bożego Narodzenia. Początek codziennie na roratach. W czasie modlitwy i rozważania tajemnic przedświątecznych dni wnikajmy coraz głębiej w misterium spotkania z przychodzącym do nas Bogiem.

6. W piątek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

7. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o posprzątanie świątyni kolejnych mieszkańców Jesionki.

9. Opłatki do nabycia w zakrystii, pod chórem i w kancelarii.

10. Proszę zgłaszać chorych do których udam się w Wigilię po Roratach.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 12 – 19. 12. 2021 roku.

Druga Niedziela Adwentu 12 grudnia

9.00 + Mariana Sadowskiego – intencja od Domowego Kościoła Kręgu w Jesionce

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 13 grudnia

6. 30 + Mariana Sadowskiego – intencja od Edwarda z rodziną

Wtorek 14 grudnia św. Jana od Krzyża

6. 30 + Jerzego i Roberta Bonikowskich, Stanisławę, Mariana, Józefa, Jana i Bogdana Antoniaków, Janusza Wójcickiego

Środa 15 grudnia

6. 30 + Krystynę Kamińską – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 16 grudnia

6. 30 + Stanisława Rutkowskiego w 15r. śm.

Piątek 17 grudnia

6. 30 + Stanisława i Annę Wiśnickich

Sobota 18 grudnia

19. 00 + Mariana Sadowskiego – intencja od rodziny Rybickich

Trzecia Niedziela Adwentu 19 grudnia

9.00 + Wiktorię Ziąbską w 1r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian