CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 stycznia 2022

1. W Środę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 9. 00 i 19. 00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Taca będzie przeznaczona na te cele.

2. W czwartek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

3. W sobotę 5 lutego wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszy Świętej o godz. 8. 00 błogosławieństwo chleba, wody i soli.

4. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 18. 00 i Msza Święte o godz. 19. 00 w kościele. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca, w którą będzie okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Do chorych udam się po Mszy.

5. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólnotę modlitwy podczas wizyty duszpasterskiej. Bóg zapłać za ofiary. Do kasy parafialnej wpłynęło 16 280 zł.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Bóg Zapłać mieszkańcom Jesionki za posprzątanie świątyni i ofiary na dekorację. Na następną niedzielę proszę o to kolejnych mieszkańców Jesionki.

8. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

9. Msze Święte w tygodniu w Kaplicy w Domu Parafialnym.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 30. 01. -6. 02. 2022 roku.

Czwarta Niedziela Zwykła 30 stycznia

9.00 + Zbigniewa i Grażynę Ujazdowskich

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 31 stycznia

8. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja od rodziny Sobieckich

Wtorek 1 lutego

8. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja od Pielgrzymów z Pielgrzymki Nocnej Konin-Licheń

Środa 2 lutego Ofiarowanie Pańskie – MB Gromnicznej

9. 00 + Krystynę Kamińską – intencja od KGW

19. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 3 lutego św. Błażeja

8. 00

Piątek 4 lutego

19. 00 + Jerzego Marczuka, Barbarę i Jerzego Marczuków, Mariannę Kodorską

Sobota 5 lutego św. Agaty

8. 00 W intencjach chorych

19. 00 W dniu św. Agaty patronki I Koła Różańcowego z prośbą o łaskę zdrowia i opiekę MB za Siostry Różańcowe i ich rodziny

Piąta Niedziela Zwykła 6 lutego

9.00 w wielu intencjach

11. 30 W intencjach Parafian