DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 2 stycznia 2022

Drodzy goście, parafianie, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2022, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku!

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W czwartek 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.

3. W piątek 7 stycznia spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 18. 00. Msza Święta o godz. 19.00.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł + Andrzej Suchecki. Msze Święte od uczestników pogrzebu: 10. 01. 2022r. o godz. 8. 00; 9. 02. 2022r. o godz. 19. 00; 4. 04. 2022r. o godz. 19. 00; 6. 03. 2022r. o godz. 9.00. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

7. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, rozpoczniemy 8 stycznia w Józefowie od godz. 10. 00.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 1.01. – 9.01.2022 roku

Nowy Rok Sobota 1 stycznia 2022roku

9. 00 + Mieczysława Nazaruka

11. 30 + W intencjach Parafian

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim 2 Stycznia

9.00 Zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian.

Poniedziałek 3 stycznia

7. 00 O łaskę zdrowia dla Grażyny

Wtorek 4 stycznia

8. 00 + Janinę i Mieczysława Pacak

Środa 5 stycznia

19. 00

Objawienie Pańskie Czwartek 6 stycznia

9. 00 + Dziękczynna w 27 rocznicę ślubu Sławomira i Doroty Rogozińskich

11. 30  W intencjach Parafian

Piątek 7 stycznia

19. 00

Sobota 8 stycznia

8. 00 +

19. 00 + Janusza Gwiaździńskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Niedziela Chrztu Pańskiego 9 Stycznia

9.00 + Mariana Gwiaździńskiego – intencja od rodziny Gwiaździńskich

11. 30 W intencjach Parafian/dziękczynna w 13 rocznicę urodzin Grzegorza