ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022

1. Dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach zakończenia wojny i pokoju na Terenie Ukrainy. Przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie po Mszy o godz. 9.00 błagajmy wspólnie dobrego Boga w tych intencjach Koronką do Miłosierdzia Bożego i na różańcu. Adoracja będzie trwać do sumy a zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencjach pokoju w sercach ludzkich. Zapraszamy również w sobotę na godz. 18. 00 gdzie przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie wraz z Siostrami Różańcowymi będziemy prosić o pokój w sercach ludzkich. Poszkodowanych na Ukrainie możemy wspomóc również materialnie składając datki do puszek Caritas w Środę Popielcową i Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu a także wpłacając na konto parafialne wpisując „Ukraina”. Nr konta 63 9304 0002 0008 9991 2000 0010.

2. Dnia 2 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową  z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 9. 00 i 19. 00. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 18. 15 ( zapraszam do prowadzenia rozważań Grupy Parafialne). W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa będę sprawowane o godz. 11.00.

3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

4. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Dzieciom i młodzieży polecamy Małego Gościa Niedzielnego.

5. Msze Święte w tygodniu w Kaplicy w Domu Parafialnym.

6. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiary na dekorację mieszkańcom Łubna. O posprzątanie naszej świątyni na następną niedzielę proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

7. W sobotę po Mszy porannej udam się do chorych.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 27. 02. – 6. 03. 2022 roku.

Ósma Niedziela Zwykła 27 lutego

9.00 + Mariana Antoniaka w 59r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 28 lutego

19. 00 +

Wtorek 1 marca

8.00 +

Środa 2 marca

9. 00

19. 00 + Krystynę Kamińską – intencja od uczestników pogrzebu

Czwartek 3 marca

8. 00

Piątek 4 marca

19. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja od Rodziny Kopciów

Sobota 5 marca

8. 00 W intencjach chorych.

19. 00 + Edwarda i Helenę Skolikowskich

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 6 marca

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian