CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę rano.

3. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 18. 15. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

4. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Łubna. Proszę o zebranie ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego i na dekorację Wielkanocną.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

6. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

7. Bóg zapłać za wspólnie spędzony czas rekolekcji parafialnych.

8. Módlmy się w intencji pokoju i jak prosi Matka Boża o nawrócenie Rosji.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 27. 03. 2022 roku.

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu 27 marca

9.00 + Helenę i Edwarda Walczaków, Mirosława Mędygrał, Piotra Sankowskiego

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 75 rocznicę urodzin Lucyny Kwiatkowskiej

Poniedziałek 28 marca

8. 00 +

Wtorek 29 marca

7. 00 +

Środa 30 marca

8. 00 +

Czwartek 31 marca

8. 00 +

Piątek 1 kwietnia

19. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja od Jacka z rodziną

Sobota 2 kwietnia

8. 00 W intencjach chorych

19. 00 + Mariannę Janiak – intencja od KŻR św. Agaty

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian