DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

3. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 18. 15 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 11.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 24 marca. Nauki wygłoszą Ojcowie Marianie.

5. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii dziś po sumie.

6. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

7. Za tydzień spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

9. Proszę z zebranie datków na dekorację kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.

10. Módlmy się w intencji pokoju i jak prosi Matka Boża o nawrócenie Rosji.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 13 – 20. 03. 2022 roku.

Druga Niedziela Wielkiego Postu 13 marca

9.00 + Wiesława Ulewicza w 19r. śm., Mariolę Ulewicz w 13r. m., Irenę Ulewicz i Ryszarda Smolińskiego

11. 30 W intencjach Parafian/ O łaskę zdrowia dla Sylwi.

Poniedziałek 14 marca

19. 00 +

Wtorek 15 marca

8. 00 +

Środa 16 marca

19. 00 +

Czwartek 17 marca

8. 00 +

Piątek 18 marca

19. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja  od Teresy Bonikowskiej

Sobota 19 marca św. Józefa

8. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja  od rodziny Gurskich

19. 00 + Józefa Rybickiego

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu 20 marca

9.00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka, Janinę i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 W intencjach Parafian