PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 18. 15. Gorzkie żale  w niedzielę o godz. 11. 00.

3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej, oraz za śpiew Gorzkich Żali podczas nabożeństw.

4. Zachęcamy i nawołujemy do modlitwy w intencjach zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie. Przed Panem Jezusem wystawionym w Najświętszym Sakramencie po Mszy o godz. 9.00 błagajmy wspólnie dobrego Boga w tych intencjach Koronką do Miłosierdzia Bożego. Adoracja będzie trwać do sumy a zakończy się nabożeństwem Gorzkie Żale. Poszkodowanych na Ukrainie możemy wspomóc również materialnie składając datki do puszek Caritas a także wpłacając na konto parafialne wpisując „Ukraina”. Nr konta 63 9304 0002 0008 9991 2000 0010.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 24 marca.

6. Konferencje przedmałżeńskie w naszej parafii dziś po sumie. Zapraszam narzeczonych, którzy w tym roku planują zamążpójście zarówno z parafii jak i z poza.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego.

8. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Łubna

9. Proszę z zebranie datków na dekorację kościoła na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 6 – 13. 03. 2022 roku.

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu 6 marca

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian./ O łaskę zdrowia dla Sylwi

Poniedziałek 7 marca

19. 00 +

Wtorek 8 marca

8. 00 +

Środa 9 marca

19. 00 +

Czwartek 10 marca

8. 00 +

Piątek 11 marca

19. 00 + Jana Poszwińskiego

Sobota 12 marca

8. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja  od Bogumiły i Marka Gwiaździńskich z dziećmi

19. 00 + Monikę Sałacińską w 1r. śm.

Druga Niedziela Wielkiego Postu 13 marca

9.00 + Wiesława Ulewicza w 19r. śm., Mariolę Ulewicz w 13r. m., Irenę Ulewicz i Ryszarda Smolińskiego

11. 30 W intencjach Parafian/ O łaskę zdrowia dla Sylwi.