NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 10 kwietnia 2022

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

2. Ostatnie nabożeństwo Gorzkie Żale dziś po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

3. Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy przed Mszami.

4. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19. 00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji. Wieczorna adoracja.

5. W Wielki Piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. W tym roku zapraszamy do kościoła. Rozpoczniemy w świątyni Koronką do Bożego Miłosierdzia a następnie obchodząc kościół będziemy rozważać stacje Drogi Krzyżowej. Tegoroczne rozważania przygotowaly Rodziny  z Domowego Kościoła.

6. W piątkowy wieczór o godz. 19. 00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. W Wielki Piątek po liturgii rozpoczniemy także nowennę przed świętem Bożego Miłosierdzia. Adoracja będzie trwała dokąd będą wierni. Ofiary składane przy adoracji przeznaczone są na działalność apostolską Stolicy Apostolskiej.

7. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.

8. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w godz. Od 9. 00 do 12. 00 w kościele. 

9. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19. 00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

10. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja o godz. 6. 00 zapraszamy na nią wszystkich parafian i gości. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza jeszcze o godz. 11. 30. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

11. Spotkanie dzieci i rodziców przed I komunią za chwilę i kandydatów do bierzmowania dziś po sumie.

12. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni na Święta proszę kolejnych mieszkańców Łubna.

13. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów. 

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 10 – 18. 04. 2022 roku.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa 10 kwietnia

9.00 + Jadwigę i Ryszarda Śledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską, Ireneusza Ulewicza.

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 47 rocznicę ślubu Marii i Andrzeja Walo.

Wielki Poniedziałek 11 kwietnia

19. 00

Wielki Wtorek 12 kwietnia

8. 00

Wielka Środa 13 kwietnia

19. 00 + Jadwigę Marczak, Bronisławę i Hieronima Janiak, Władysławę, Irenę i Mariana Marczaków

Wielki Czwartek 14 kwietnia Msza Święta Wieczerzy Pańskiej

19. 00 Dziękczynna

Wielki Piątek 15 kwietnia

19. 00 Liturgia Męki Pańskiej

Wielka Sobota 16 kwietnia

9. 00 – 12. 00 Poświęcenie pokarmów

19. 00 Liturgia Wigilii Paschalnej

+ Romana, Jana i Rozalię Majewskich, Zofię i Mariana Ostrowskich

Niedziela Zmartwychwstania  17 kwietnia

6.00 W intencjach Parafian

11. 30 + Władysława, Józefę i Jana Hejduków, Monikę Sałacińską

Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia

9. 00 + Dawida Gonerę, Zenona, Leszka, Janinę i Eugeniusza Mińkowskich, Marię i Franciszka Kowalskich, Krzysztofa Wardziaka, Andrzeja Kuzę

11. 30 + Tadeusza Stolarskiego, Piotra Zwolińskiego