PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022

1. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

2. Źródłem Bożego przebaczenia jest pozostawiony dla nas na ziemi sakrament pokuty. Pozwólmy Bogu obdarować się przebaczeniem i dobrze przygotować na nadchodzące święta. Spowiedź w naszym kościele codziennie przed Mszą Świętą.

3. Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00.

4. Mękę Chrystusa będziemy rozważali podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 18. 15.

5. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

6. Spotkanie dzieci i rodziców przed I komunią i kandydatów do bierzmowania w przeszłą niedzielę.

7. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Łubna za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary złożone na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni proszę kolejnych mieszkańców Łubna. Proszę o zebranie ofiar na kwiaty do grobu Pańskiego i na dekorację Wielkanocną.

8. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.

10. Bóg zapłać Módlmy się w intencji pokoju i jak prosi Matka Boża o nawrócenie Rosji.za wspólnie spędzony czas rekolekcji parafialnych.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 3 – 10. 04. 2022 roku.

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 3 kwietnia

9.00 zbiorowa

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 4 kwietnia

19. 00 + Andrzeja Sucheckiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 5 kwietnia

8. 00 +

Środa 6 kwietnia

19. 00 + Krzysztofa Panicz – intencja od DK Rejon Żyrardów

Czwartek 7 kwietnia

8. 00 + Józefa Dobromysłowskiego w 1r. śm

Piątek 8 kwietnia

19. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja od Anny i Cezarego Wójcickich z dziećmi

Sobota 9 kwietnia

8. 00 + Władysława Kwiatkowskiego, Wacławę i Jana Ciesielskich, Kazimierę, Bronisławę i Franciszka Domańskich

19. 00 + Edwarda Głowackiego

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa 10 kwietnia

9.00 + Jadwigę i Ryszarda Śledź, Irenę i Wiesława Ulewiczów, Helenę Zakrzewską, Ireneusza Ulewicza

11. 30 W intencjach Parafian/Dziękczynna w 47 rocznicę ślubu Marii i Andrzeja Walo.