CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

2. Dziś o godz. 13. 00 do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 21 dzieci.

3. W Uroczystość Bożego Ciała będzie rocznica I komunii.

4. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański i ofiary na dekorację. O dzieło posprzątania świątyni na następną niedzielę proszę mieszkańców Franciszkowa.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy artykuły  z Gościa Niedzielnego.

6. Dzieci komunijne, Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

7. Zapowiedzi: Krzysztof Jan Lisiecki, kawaler z par. Św. Trójcy w Gałkowie i Monika Dudzińska, panna z Jesionki par. tutejszej

8. W sobotę po Mszy porannej udam się do chorych.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności + Stanisława Rosłona. Msza Święta od uczestników pogrzebu: 16. 05. 2022r. o godz. 19. 00; 26. 05. 2022r. o godz. 8. 00; 5. 06. 2022r. o godz. 9.00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 8 – 15. 05. 2022 roku.

Czwarta Niedziela Wielkanocna 8 maja Chrystusa Dobrego Pasterza

9.00 + Stanisława Matusiaka

11. 30 W intencjach Parafian

13. 00 I komunia Święta

Poniedziałek 9 maja

19. 00 + Bogdana Seferyniaka – intencja od rodziny Marczaków

Wtorek 10 maja

8. 00 + Władysława Kwiatkowskiego w 3r. śm. Andrzeja Kwiatkowskiego, Emilię Bielińską i zmarłych z rodziny

Środa 11 maja

19. 00 + Zofię i Stanisława Wiącek, Wacławę, Franciszka i Stanisława Wardak

Czwartek 12 maja

8. 00 + Andrzeja Chodorowskiego w 31r. śm.

Piątek 13 maja

19. 00 + Władysławę i Mariana Marczaków, cr. Marczaków

Sobota 14 maja

8. 00 + Stanisławę i Antoniego Sadowskich, zmarłych z rodziny, Krystynę Markowską

19. 00 + Gabriela, Czesława, Julią i Leokadię Boguszów i zmarłych z rodziny

Piąta Niedziela Wielkanocna 15 maja

9.00 + Stanisława, Władysławę i Franciszka Ciołków

11. 30 W intencjach Parafian