SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy modlitwą w najbliższy piątek o godz. 18. 30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W czwartkowej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4.  W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy o godz. 18. 30 w poniedziałki, środy i piątki i po Mszy porannej a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9. 00. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

6. Rocznica komunii w tym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16 czerwca na sumie.

7. Zapowiedzi: Krzysztof Rybaczuk, kawaler z Jesionki par. tutejszej i Marta Słojewska, panna z par. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu szczególnie polecamy artykuły  z Gościa Niedzielnego.

9. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni i ofiary złożone na dekorację. Na następną niedzielę proszę o to dzieło następnych mieszkańców Franciszkowa.

10. Niech miłość Chrystusa towarzyszy solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

11. W minionym tygodniu uczestniczyliśmy w ostatniej ziemskiej drodze + Eugeniusza Lipskiego. Msze Święte od uczestników pogrzebu: 24. 05. 2022r. o godz. 8.00; 5. 06. 2022r. godz. 9. 00; 10.06. 2022r. godz. 19. 00; 20.06. 2022r. godz. 19. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 22 – 29. 05. 2022 roku.

Szósta Niedziela Wielkanocna 22 maja

9.00 + Jerzego Bonikowskiego w 2r. śm.

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 23 maja

19. 00 + Stanisława, Stanisławę, Tadeusza, Jerzego i Jadziunię Markuszewskich, cr. Markuszewskich i Tomaszewskich, Leona Duch

Wtorek 24 maja

8. 00 +

Środa 25 maja

19. 00 O łaskę zdrowia dla Czesława

+ Janinę, Stanisława i Krzysztofa Sadowskich, Mariannę, Mariana i Kazimierza Magdziarzów, Mariannę i Franciszka Przybylskich

Czwartek 26 maja

8. 00 + Stanisława Rosłona – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 27 maja

19. 00 + Stanisławę i Franciszka Kuranów, cr. Królewskich

Sobota 28 maja

8. 00 + Marię Małgorzatę Kosman – Schonthaler – intencja od siostry

19. 00 + Jadwigę Ochocką, Helenę Sitkiewicz –  okazji Dnia Matki; i w rocznicę śmierci + Jana Ochockiego

Wniebowstpienie Pańskie 29 maja

9.00 + Wandę i Ryszarda Wójcickich, Urszulę i Andrzeja Chruślińskich

11. 30 W intencjach Parafian