WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28 maja 2022

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie po litanii.

3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali poprzez odmawianie codzienne Litanii na zakończenie Mszy Świętej. W niedzielę Nabożeństwo o godz.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 8. 00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 19. 00. Spowiedź piątkowa od godz. 18. 00. W sobotę po Mszy Porannej udam się do chorych.

5. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy Mszą wigilijną w sobotę o godz. 19. 00.

6. W środę Dzień Dziecka pamiętajmy o naszych pociechach także w modlitwach.

7. Rocznica komunii w tym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16 czerwca na sumie.

8. Jubilatów i solenizantów a szczególnie dzieci zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu Matce Bożej oraz świętych patronów.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny z dużą ilością interesujących artykułów.

10. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na bierzmowania i na dzisiejszy Dzień  Pański. O dzieło posprzątania świątyni na następną niedzielę proszę mieszkańców Jesionki.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 29. 05. – 5. 06. 2022 roku.

Wniebowstpienie Pańskie 29 maja

9.00 + Wandę i Ryszarda Wójcickich, Urszulę i Andrzeja Chruślińskich

11. 30 W intencjach Parafian

Poniedziałek 30 maja

19. 00 + Zdzisława Różyckiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 31 maja

8. 00 +

Środa 1 czerwca

19. 00 + Patryka, Zofię, Konstantego i cr. Goliszewskich, Szczepaników i Majsterków

Czwartek 2 czerwca

8. 00 +

Piątek 3 czerwca

19. 00 + Romana Majewskiego w 1r. śm.

Sobota 4 czerwca

8. 00 + Eugeniusza Lipskiego intencja od siostry Janiny z mężem i dziećmi

19. 00 + Za zmarłe Siostry Rożańcowe z Pierwszego Koła Różańcowego św. Agaty

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca

9.00 w wielu intencjach

11. 30 W intencjach Parafian/50 rocznica powstania Koła Gospodyń w Franciszkowie