ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2021

1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy na zakończenie Mszy Świętej jako dziękczynienie po komunii oraz w niedziele na nabożeństwo o godz. 11. 00.

4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

5. W czwartek 9 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

7. Zapowiedzi: Marek Sztreflik, kawaler z par. w Lutkówce i Klaudia Martyna Czarnacka, panna z Łubna par. tutejszej

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny z dużą ilością interesujących artykułów.

9. Rocznica komunii w tym roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 16 czerwca na sumie.

10. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

11. Bóg zapłać mieszkańcom Franciszkowa za posprzątanie świątyni na dzisiejszy Dzień  Pański. O dzieło posprzątania świątyni na następną niedzielę proszę mieszkańców Franciszkowa.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Czesława Magdziarza. Msze Święte od uczestników pogrzebu  będą odprawione: 9. 06. 2022 g. 8.00; 17. 06. 2022 g. 19. 00; 21. 06. 2022 g. 8. 00; 25.06. 2022 g. 8. 00 i + Zofię Dziewulską : 16. 06. 2022r. godz. 9.00; 23. 06. 2022r. godz. 8. 00. Wieczny odpoczynek…

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Intencje Mszalne 5 – 12. 2022 roku.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 5 czerwca

9.00 w wielu intencjach

11. 30 W intencjach Parafian/50 rocznica powstania Koła Gospodyń w Franciszkowie

Poniedziałek 6 czerwca NMP Matki Kościoła

19. 00 + Zdzisława Różyckiego – intencja od uczestników pogrzebu

Wtorek 7 czerwca

8. 00 +

Środa 8 czerwca

19. 00 + Czesława Magdziarza – intencja od rodziny Gajków

Czwartek 9 czerwca Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

8. 00 + Czesława Magdziarza – intencja od uczestników pogrzebu

Piątek 10 czerwca

19. 00 + Eugeniusza Lipskiego – intencja od uczestników pogrzebu

Sobota 11 czerwca

8. 00 Dziękczynna w 18 rocznicę urodzin Jana Bryksy

19. 00 + Adama Stanisława Sadowskiego w 2r. śm.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 12 czerwca

9.00 + cr. Rembiszewskich, Nowakowskich, Dwurzników, Bronowskich i Stolarskich

11. 30 W intencjach Parafian/Pierwsza rocznica ślubu Aleksandry i Macieja Murzyn – intencja od uczestników uroczystości zaślubin.