triduum-post

Wielki Czwartek 24 marca
19. 00 Msza Wieczerzy pańskiej

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Tego dnia wspominamy ustanowienie sakramentów EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Po Mszy Św. Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przeniesiemy do ciemnicy. Tego dnia rano w Katedrze Łowickiej o godz. 10.00 Ks. Bp. Ordynariusz wraz z kapłanami będzie sprawował Mszę Krzyżma. 

Wielki Piątek 25 marca
15.00 Droga Krzyżowa ulicami naszej miejscowości.
19. 00 Liturgia Męki Pańskiej

W Wielki Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego godz. 15.00 przy krzyżu i figurce MB przy Alei Partyzantów koło p. Włodzimierza Skolkowskiego a następnie ulicami Słoneczną, Cichą, Graniczną i Przejazdową udamy się do świątyni rozważając stacje Drogi Krzyżowej.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00. Na zakończenie liturgii Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie osłoniony welonem zostanie przeniesiony do grobu.

Wielka Sobota 26 marca
19. 00 Liturgia Wigilii Paschalnej.

W Wielką Sobotę od godz. 9. 00 do 12. 00 poświęcenie pokarmów w naszej świątyni. W tych godzinach będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00. Na liturgię przynosimy świece (z osłonkami).

Niedziela Zmartwychwstania 27 marca

Rezurekcja o godz. 6.00.

Do uroczystych obchodów tych zbawiennych wydarzeń zapraszamy wszystkie grupy działające przy parafii, strażaków i tych wszystkich , którym drogi jest nasz Pan Jezus Chrystus i Jego ofiara męki śmierci i zmartwychwstania.

 

 

 

 

Wielkanoc 27 marca
6.00 Za Parafian
11. 30 + Dawida Gonerę, Eugeniusza Mińkowskiego, Marię i Franciszka Kowalskich, Jurka Aftykę, Andrzeja Kuzę